Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích

Kód: 9277
Tip
600 Kč / sada
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ □

8 knih - 1. vydání - 1999

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Diderot (též Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích) je původní česká encyklopedie obsahující přibližně 100 000 hesel a 8 000 převážně barevných ilustrací, map, grafů a tabulek. Příruční slovník naučný (PSN) je čtyřsvazková encyklopedie vydaná v letech 1962–1967 Československou akademií věd. Byla první českou encyklopedií vydanou po druhé světové válce a v nově vytvořeném politickém prostředí určovaném Komunistickou stranou Československa. Měla být prvním krokem k většímu encyklopedickému dílu, které by nahradilo do té doby v mnoha ohledech nepřekonaný Ottův slovník naučný. Ve čtyřech svazcích obsahuje celkem 42 472 hesel na 3 648 stranách. Kromě 3. dílu jsou vždy na konci svazku dodatky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná
Hmotnost: 8.159 kg
Autor: Kolektiv autorů
Vydavatel: Diderot
Rok vydání: 1999
Vydání: 1.
Počet stran: 482
Vazba: Pevná vázaná