Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Psychologický průvodce šachovou partií

Kód: 9458
150 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ □

1981 - 1. vydání - 233 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důležitost psychologie ve sportovním životě stále vzrůstá. Také v moderním šachu sa čím dál tím více uplatňuje psychologický přístup k problémům utkání. Často nevyhrává partii ten, kdo více rozumí šachu, a dokonce ani ten, kdo hraje lépe, ale ten, kdo má lepší nervy, kdo se umí v pravou chvíli lépe soustředit, kdo se dokáže vcítit do soupeřova způsobu uvažování, kdo dovede využít momentu překvapení, kdo je s to soupeře přimět k chybě, kdo v kritickém okamžiku partie ovládne vlastní emoce, kdo není pohodlný, lehkomyslný, zbrklý, kdo dovede využít soupeřovy roztěkanosti, váhavosti, bojácnosti nebo přemíry temperamentu, prostě kdo je s to předčit soupeře nejen po stránce čistě šachové, ale i po stránce, kterou řadíme do oblasti psychologie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šachy
Hmotnost: 0.254 kg
Autor: Jiří Veselý
Vydavatel: Olympia
Rok vydání: 1981
Vydání: 1.
Počet stran: 233
Obálka: Milan Erazim
ISBN: 27-033-81
Vazba: Měkká brožovaná