Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Pirc-Ufimcevova obrana

Kód: 9453
120 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ □

1982 - 1. vydání - 176 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato životaschopná obrana byla a je dnes silnou zbraní nejvýznamnějsích světových velmistrů (např. Fischera, Horta, Timmana, Smejkala, Keena) a popularita tohoto zahájení je spojena právě se jmény těchto hráčů.Autory této ojedinělé monografie jsou dva českoslovenští šachisté, mezinárodní velmistr a účastník turnaje kandidátů na titul mistra světa 1977 ing. Vlastimil Hort a mezinárodní mistr Josef Přibyl, který má vedle hráčské síly i velké teoretické znalosti. V knize se na mnoha místech setkáváme se jmény obou autorů, kteří se společně zamýšlejí nad kritickými postaveními. Autoři se snaží ve dvanácti kapitolách osvětlit nejdůležitější ideje po zahájení t. e4 d6. Na vybranou hlavní partii jsou „navěšeny´ další důležité partie, rozbory a výzkumy. Pro názornost je ještě připojeno 40 komentovaných instruktivních partií.Přáli bychom si, aby byla kniha přijata s porozuměním a aby byla účinnou pomůckou pro všechny československé šachisty při studiu šachové teorie na cestě za sebezdokonalováním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šachy
Hmotnost: 0.207 kg
Autor: Vlastimil Hort, Josef Přibyl
Vydavatel: Olympia
Rok vydání: 1982
Vydání: 1.
Počet stran: 176
Obálka: Milan Erazim
ISBN: 27-037-82
Vazba: Měkká brožovaná