Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 3. a 4. díl

Kód: 9349
150 Kč / ks
Samostatně neprodejné
Položka byla vyprodána…

Stav: ■ ■ ■ ■ ■

1990 - 9.vydání - 364 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

3. Slavný výprask Slavný výprask 91. pěší pluk je opět naložen do vlaku, který jej veze jako „novou skupinu lidí hnaných na jatky“ do Haliče na ruskou frontu. Hašek tuto pouť přes celé Uhry popisuje tak, že se román stává skutečnou obžalobou války a stupidních důstojníků, kterým nejde o nic jiného než o vlastní prospěch bez ohledu na osudy vojáků, kterým mají velet. Jejich schopnosti Hašek popisuje takto: „Byl to pán velkých vojenských schopností, které se mu vrazily do nohou ve formě podágry“. 4. Pokračování slavného výprasku Nakonec se vše vysvětlí a Švejk se opět ocitne u své marškumpanie. Haškův text pak končí proslovem poručíka Duba „S okresním hejtmanem jsme vždy říkávali: Patriotismus, věrnost k povinnosti, sebepřekonání, to jsou ty pravé zbraně ve válce! Připomínám si to zejména dnes, když naše vojska v dohledné době překročí hranice“. Vše, co případně v knize následuje za touto větou, je pokračování dopsané od Karla Vaňka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Humor
Hmotnost: 0.785 kg
Autor: Jaroslav Hašek
Vydavatel: Československý spisovatel
Rok vydání: 1990
Vydání: 9.
Počet stran: 364
Ilustrace: Josef Lada
EAN: 9788020200372
ISBN: 80-202-0037-1
Vazba: Pevná vázaná s přebalem
Položka byla vyprodána…