Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1. a 2. díl

Kód: 9348
150 Kč / ks
Samostatně neprodejné
Položka byla vyprodána…

Stav: ■ ■ ■ ■ ■

1990 - 9.vydání - 507 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

1.díl - V zázemí Na začátku knihy oznamuje Švejkovi posluhovačka paní Müllerová slovy „Tak nám zabili Ferdinanda“. 2. díl - Na frontě Se slovy „Poslušně hlásím, pane obrlajtnant, že jsem opět zde“, se radostně hlásí u nadporučíka Lukáše. Švejk doprovázený sapérem Vodičkou se dostane do rvačky, která skončí jako hromadná pouliční bitka. Za to jsou oba zatčeni. Nadporučík Lukáš si musí najít nového sluhu, kterým se stane věčně nenažraný tlustý obr Baloun, neustále ztrpčující svému pánovi život tím, že mu všechno sní. Po propuštění se Švejk stane ordonancem (= vojenským poslem) své 11. marškumpanie a loučí se se sapérem (= ženistou) Vodičkou slovy „Až bude po tý vojně, tak mé přijeď navštívit. Najdeš mě každej večer od šesti hodin u Kalicha na Bojišti.“

Doplňkové parametry

Kategorie: Humor
Hmotnost: 1.041 kg
Autor: Jaroslav Hašek
Vydavatel: Československý spisovatel
Rok vydání: 1990
Vydání: 9.
Počet stran: 507
Ilustrace: Josef Lada
EAN: 9788020200365
ISBN: 80-202-0036-3
Vazba: Pevná vázaná s přebalem
Položka byla vyprodána…