Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Mat šachovému králi

Kód: 9886
180 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Stav: ■ ■ ■ ■ ■

2021 - 1. vydání - 213 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detektivka z šachového prostředí od velmistra Vlastimila Horta a pro nešachisty slovníček šachových pojmů

V knize najdete tři detektivní příběhy ze šachového prostředí. Tři šachisté jsou zavražděni a detektiv-amatér, také šachista hledá vraha. Autor, Vlastimil Hort ve svém úvodu píše, že příběhy psal v době, kdy mu odebrali pas a nemohl hrát. Poutavě psané detektivní příběhy s nečekanými rozuzleními, které potěší každého šachistu i nešachistu. První příběh se odehrává na mezipásmovém turnaji v bulharském Burgasu a během turnaje dojde k vraždě. Ve druhém příběhu se rozehrává děj kolem velmistra Beduny s mnoha vedlejšími příběhy postav z pražské kavárny U Nováků. Třetí příběh, a samozřejmě vražda, je zasazen na jednu z chat ČSTV na pomezí s Polskem, kde se odehrává turnaj starých mistrů. Předobrazem jedné z postav je Karel Opočenský. Na závěr knihy je několik bonusů pro šachisty: partie Opočenský-Aljechin, ve které náš velmistr zvítězil, dobová vzpomínkou na samotnou kavárnu a též na Olympiádu v roce 1931, která se v kavárně U Nováků odehrávala.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šachy
Hmotnost: 0.506 kg
Autor: Vlastimil Hort
Vydavatel: Eliška Richtrová
Rok vydání: 2021
Vydání: 1.
Počet stran: 213
Ilustrace: Jaroslava Kučerová
Obálka: Gustav Fifka
Originál: Schwarzweiße Erzählungen
Překlad: Kateřina Pražáková, Václav Pražák
EAN: 9788027095261
ISBN: 978-80-270-9526-1
Vazba: Pevná vázaná
Položka byla vyprodána…