Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Malá encyklopedie českého humoru

Kód: 2241
Výprodej
10 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ □ □ □ 

1982 - 1. vydání - 273

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro sběratele obrázků Vladimíra Renčína

Humor je přepodivný nezbeda. Nelze ho chytit za křídlo, ani přišpendlit do krabičky. Proto i Malá encyklopedie českého humoru chce nejen seznámit čtenáře s bohatstvím a rozmanitostí našeho literárního a výtvarného humoru, ale chce ho i pobavit. Snad se podařilo v této knize shromáždit ukázky, jež reprezentují šíři českého humoru. Hesla jsou jednak autorská (podle jmen autorů ukázek), jednak charakterizují jednotlivé žánry a způsoby humoru a satiry (aforismus, bajka, epigram atd.). Pod pláštíkem lehkovážné "encyklopedie" se tady rýsuje záměr podat alespoň v náznaku vývoj českého humoru od nejstarších dob až po dnešek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Humor
Hmotnost: 0.448 kg
Autor: Radko Pytlík
Vydavatel: Československý spisovatel
Rok vydání: 1982
Vydání: 1.
Počet stran: 273
Ilustrace: Vladimír Renčín
Obálka: Zbyněk Kočvar
ISBN: 22-010-82
Vazba: Měkká brožovaná s přebalem
Poznámka: Ohnuté rohy, poškozený přebal