Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Dědictví po panu Šafránkovi

Kód: 1796
Výprodej
20 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ □ □ 

1961 - 1. vydání - 403 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

František Šafránek byl kamnářský pomocník a když zemřel, zbylo po něm 7 haléřů. Úřední pátrání po dědicích pozůstalosti trvalo několik let a bylo na ně vynaloženo více než deset tisíc korun. Každému, co jeho jest: věčnou paměť slavným úřadům a díky dobrému muži Fr. Šafránkovi! Nebýt jeho prostinkého případu, tak podobného desetitisícům jiných případů, a nebýt ovšem svrchovaného umění Haškova, přišli bychom o požitek, který nám přináší tato kniha humoresek. Na jejích stránkách, v desítkách bizarních příběhů, v jedinečných haškovských nadsázkách, v bohaté galerii bystře charakterizovaných postaviček poznává čtenář autora pozdějšího dobrého vojáka Švejka a jeho v pravdě veliké téma: střetnutí prostého člověka s nesmyslnou mašinérií byrokratické moci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Humor
Hmotnost: 0.477 kg
Autor: Jaroslav Hašek
Vydavatel: Československý spisovatel
Rok vydání: 1961
Vydání: 1.
Počet stran: 403
Ilustrace: Josef Lada
Obálka: Alena Ladová
Vazba: Pevná vázaná s přebalem (chybí)
Poznámka: Korpus a listy v pořádku, skvrny na deskách