Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Celý svět se od nich učí

Kód: 9457
80 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ □

1980 - 1. vydání - 179 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celý svět se od nich učí - aneb sto vybraných partií deseti předních velmistrů poválečných let, éry začínající Botvinnikem a končící Karpovem. Nejsou nové, vesměs byly již dříve uveřejněny časopisecky nebo v turnajových bulletinech, zde je však navíc doprovází zasvěcený komentář autora a pochopitelně záměr, s nímž jeden z našich předních šachistů přistupoval k jejich výběru. Jistě, že k tomuto výběru lze mít osobní výhrady, třeba mezi nimi nenajdete právě tu svou oblíbenou partii, Miroslav Filip se totiž při něm neřídil pouze snahou, aby každá partie charakterizovala tvorbu velmistra, ale i jejím naučným posláním, A i když tu nejsou zastoupeni ani další šachisté, jejichž úspěchy jsou rovněž nepopiratelné, ani někteří z československých velmistrů, nedá se pochybovat o tom, že přehrávání těchto skvostů šachové literatury přinese množství čtenářů potěšení i užitek z královské hry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šachy
Hmotnost: 0.2 kg
Autor: Miroslav Filip
Vydavatel: Olympia
Rok vydání: 1980
Vydání: 1.
Počet stran: 179
Obálka: Milan Erazim
ISBN: 27-043-80
Vazba: Měkká brožovaná