Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Budu-li míti kliku

Kód: 9461
Akce
160 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ ■ 

2017 - 1. vydání - 115 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve vzpomínkové knize Budu-li míti kliku se Vlastimil Hort vrací ke svým šachovým začátkům i důležitým milníkům osobního života. Neotřelou formou představuje osobnosti předválečného českého šachu Opočenského či Durase, čtenáři připomíná legendy královské hry, jakými jsou Capablanca nebo Aljechin, přibližuje své slavné souputníky Fischera, Smyslova, Spasského a další, nezapomíná ale ani na šachisty z rodného Kladna. Autor nechává pocítit i atmosféru proslulé šachové kavárny U Nováků na Václavském náměstí. Vlastimil Hort, který na vrcholu své kariéry patřil do nejužší špičky světového šachu, hrál s úspěchem na mnoha turnajích a reprezentoval Československo na šachových olympiádách, v roce 1985 emigroval do Německa. V knize se vrací k tomu, co jeho odchodu za hranice předcházelo. Jako člověk, který v zemi našich západních sousedů žije přes tři desetiletí, sděluje své pocity z politického a ekonomického vývoje v Německu po jeho sjednocení. Vyjadřuje též obavy z islamizace Evropy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šachy
Hmotnost: 0.349 kg
Autor: Vlastimil Hort
Vydavatel: NAVA
Rok vydání: 2017
Vydání: 1.
Počet stran: 115
EAN: 9788072115082
ISBN: 978-80-7211-508-2
Vazba: Pevná vázaná s přebalem