Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

1Q84: Kniha 1 a 2

Kód: 9511
1 400 Kč / ks
Skladem

Stav: ■ ■ ■ ■ ■

2012 - 1. vydání - 751 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co kdyby jednoho dne kdosi kdesi přehodil imaginární výhybku, a svět, jak ho znáte, jednou provždy skončil? A co kdyby si toho navíc nikdo kolem vás nevšiml? Aomame a Tengo jsou zvláštní postavy. Ona je geniální fyzioterapeutka, která rozumí lidskému tělu jako málokdo. Jen svých znalostí občas využije k tomu, aby odeslala na jiný svět muže, na které je běžná spravedlnost krátká. On je vynikající matematik se spisovatelským talentem, který se jednoho dne propůjčí ke zdánlivě nedůležitému literárnímu podvodu. Ti dva se neviděli dobrých dvacet let, v hloubi duše ale nepřestávají myslet jeden na druhého. Oni sami se vlastně nezměnili. Jenže svět kolem nich začal být od jistého okamžiku jiný a podivný. A oni by v něm teď měli najít jeden druhého… Ve svém nejnovějším románu se Murakami pokusil propojit své dosavadní tvůrčí postupy a zkušenosti do rozsáhlého celku, ve kterém nechává zaznít mnoha protichůdným hlasům, aby se znovu a nově zamyslel nad svými oblíbenými tématy.Název 1Q84 odkazuje na jiné slavné dílo, a sice román 1984 George Orwella. V japonštině má totiž Q stejnou výslovnost jako devítka, takže se z tohoto hlediska jedná zároveň i o jakousi slovní hříčku. Má naznačovat nepatrnou, ale přesto velmi podstatnou změnu, jež má obrovské následky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Haruki Murakami
Hmotnost: 0.875 kg
Autor: Haruki Murakami
Vydavatel: Odeon
Rok vydání: 2012
Vydání: 1.
Počet stran: 751
Ilustrace: Jan Pohribný
Obálka: Pavel Hrach
Originál: 1Q84
Překlad: Tomáš Jurkovič
EAN: 9788020714565
ISBN: 978-80-207-1456-5
Vazba: Pevná vázaná s přebalem