Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Večer a jitro

Kód: 9864
380 Kč / ks

Stav: ■ ■ ■ ■ □

2021 - 1. vydání - 757 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pilíře země, Na věky věků a Ohnivý sloup, tři monumentální historické ságy bestselleristy Kena Folletta dokázaly oslovit miliony čtenářů na celém světě. Nyní přichází autor s dalším románem Večer a jitro, který tuto kingsbridgeskou sérii dějově předchází. Píše se rok 997. Anglie čelí útokům Velšanů na západě a Vikingů na východě. Život je těžký a ti, kdo mají v rukou moc, ji tvrdě využívají a podrobují si spravedlnost, jak se jim zlíbí – často v konfliktu s králem. Králova moc je křehká, zákony se vykládají všelijak, a tak vládne v zemi chaos a krveprolití. V tomto nejistém světě vystupují do popředí tři lidé: mladý stavitel lodí, který sní o lepší budoucnosti, když zničující vpád Vikingů zcela zhatí život, v jaký on a jeho budoucí žena doufali, normanská šlechtična, která následuje milovaného manžela přes moře do nové země, kde zjistí, že tamní život se řídí otřesně odlišnými zvyklostmi, a schopný mnich, který sní o tom, že přemění své prosté opatství v centrum vzdělanosti obdivované v celé Evropě. Anglie se nachází na úsvitu středověku a tito tři lidé se ocitnou v nebezpečném konfliktu s nemilosrdným biskupem, který dělá vše pro nárůst svého bohatství a moci. Epický příběh ctižádosti a rivality, smrti a narození, lásky a nenávisti začíná...

Doplňkové parametry

Kategorie: Světová
Hmotnost: 1.055 kg
Autor: Ken Follett
Vydavatel: Kalibr
Rok vydání: 2021
Vydání: 1.
Počet stran: 757
Obálka: Lucie Vávrová
Originál: The Evening and the Morning
Překlad: Luboš Trávníček, Libuše Trávníčková
EAN: 9788024272627
ISBN: 978-80-242-7262-7
Vazba: Pevná vázaná s přebalem (poškozen)