Knižní svět - koupím knihu a čtu hned !

Pověsti slovenských hradů a zámků

Kód: 9780
300 Kč / ks

Stav: ■ ■ ■ ■ ■

2005 - 1. vydání - 638 stran

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slovensko. Země netušených krás - i žalů, bohu dík dnes již patřících minulosti. Velebné štíty Tater, překrásné lesy, barvící se v podzimu teplými odstíny nachu a žlutě, divoké rokliny, vodopády, pohádková nádhera podzemních jeskyň, nezměrné bohatství léčivých pramenů. Země obývaná lidem, jehož srdce jsou prostá a plná poezie.Jen v lidových pověstech, z nichž mnohé dovedly v těžkých dobách živit v srdcích porobených Slováků víru v lepší příští, se zachovaly vzpomínky na časy dávno minulé a od děda k vnukovi se udržují v pamětech lidu. Vyprávějí o smutných časech, za kterých se slovenská země třásla pod kopyty nepřátelských koní a její lid byl přiveden až ke Golgotě svého národního života - ale vzpomínají i událostí radostných, věhlasu, slávy a moci svých předních dějinných postav. Připomínají doby, kdy ve slovenských hradech kypěl život a lidské osudy naplňovaly jejich prostory štěstím, láskou, bolestí i beznaději. Slovenské pověsti to byly, jež na věky zapsaly do srdcí prostého lidu

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná
Hmotnost: 1.793 kg
Autor: František Jura
Vydavatel: Columbus
Rok vydání: 2005
Vydání: 1.
Počet stran: 638
EAN: 9788072492022
ISBN: 80-7249-202-0
Vazba: Pevná vázaná